ارزش داده‌های کوچک در اقتصاد عملی امروز

ارزش داده های خرد در اقتصاد عملی امروزی

دانش قدرت است و در دنیای امروزی داده ها دارای اهیمت زیادی هستند. از داده های کلان گرفته تا داده های خرد، همگی موجبِ اقتصاد عملی می شوند. استیو کوئنیگ، محقق انجمن فناوری مشتریان، موسسۀ تحقیقاتی CES را در سال 2019 تاسیس نمود و مدعی شد که ما در عصر فناوری زندگی می کنیم. عصر داده ها که از داده های دیجیتال در دهۀ 2000 شروع شد و به عصر ارتباطات در 2010 رسید. او می گوید داده ها برای تعاملات فناوری ضروری هستند. با در نظر گرفتنِ توسعه های سریع در زمینۀ هوش مصنوعی، سبب شده تا در نهایت دستگاه ها به یکدیگر متصل شوند و مفهوم اینترنت اشیاء نیز پدید آمده است.

اگرچه، این امر تنها محدود به تعاملات فناوری نمی شود. در این عصر، داده ها بر تمامی تعاملات از کسب و کار گرفته تا دولت، فرهنگ، و زندگی شخصی افراد تاثیر دارد. در زمینۀ کسب و کار، در حالیکه داده های کلان در پنج سال اخیر معروف شده اند، داده های خرد از مشتریان نیز رواج یافته و مورد استفاده قرار می گیرند. افراد حرفه ای در زمینه های مختلف، همواره از اهمیت داده های مشتریان آگاه بودند. حال، بقیۀ دنیای کسب و کار نیز در حال درک اهمیت این قضیه است. داده های خرد که توسط تحقیقات، گروه های متمرکز، مصاحبه ها، و جوامع مختلف بدست می آید برای درک بهتر مشتریان امری ضروری است. داده های کلان نیز با استفاده از معاملات، داده های رفتاری، و تعاملات کلیکی بدست می آیند.

در دهه های پیشین، مشتریان در زمینه های پیام رسانی، تبلیغات، تاثیر گذاری، سلامت برند، نوآوری محصولات، و موضوعات اینچنینی می توانستند داده هایی را ارائه کنند. توسعۀ اقتصاد عملی که ناشی از تحول دیجیتالی است، سبب شده تا کسب و کار های نیاز به داده های انسانی داشته باشند. این داده ها در حال حاضر تمامی زمینه های یک سازمان را شامل می شوند.

بدست آوردن SAP/Qualtrics یکی از نشانه های این روال است. در حالیکه بخش زیادی از تعاملات متمرکز بر قیمت های 8 بیلیون دلاری می باشند، دلایل معامله نیز قابل توجه است. با استفاده از این مورد، SAP پدیدار می شود و می توان گفت این نظریه در دو بخش آغاز بکار می کند. اولین بخش، ظرفیت تغییر تصورات مربوط به برند از حالتی سنتی در یک شرکت است. دومین بخش، اهمیت دادن به نظرات مشتریان می باشد. در بسیاری از بررسی های انجام شده در این زمینه، SAP CEO Bill McDermott در مورد داده های O و X صحبت می کنند. در این دنیا، داده های عملیاتی SAP با استفاده از تحقیقات Qualtric، تجربیات، و داده ها بدست می آیند.

این تغییر و تحول در بازار که با SAP/Qualtrics نشان داده می شود، حاکی از این است که در حالیکه بخش های مربوط به دیدگاه ها ممکن است هنوز کاملا شکل نگرفته باشند، گسترۀ آنها در حال افزایش به بخش های دیگر است. در سال 2019، شاهد نقش بخش های مختلف همزمان با رشد شرکای استراتژیک، تغییر از تولید کنندگان یا ارزیابان ساده به مشاوران کلیدی، مدیران عامل، و غیره هستیم.

 

ارزش اطلاعات کوچک در کسب و کار و اقتصاد امروزی

درک مشتری

استفاده از داده های تحقیقات مربوط به مشتری به تنهایی برای درک مشتریان کافی نیست. برای درک بهتر این امر، باید داده های کیفی را نیز بررسی کنید. صحبت کردن با مشتریان از طریق وبکم، یا مصاحبه ها، مشاهدۀ زندگش آنها از طریق لنز دوربین، و موارد دیگر سبب می شود درک بهتری از هویت، احساسات، و تفکرات آنها داشته باشید. بررسی داده های کلان و داده های خرد است که بهمراه یکدیگر معنادار می شود. امیدوارم با توجه به این مطلب، متوجه اهمیت داده ها در امر تصمیم گیری کسب و کار شده باشید.

به این مقاله امتیاز دهید.
توسط |2019-06-02T10:40:22+00:00ژوئن 2nd, 2019|دسته‌بندی نشده|

درج دیدگاه