3 راه برای کشف استعدادهای طبیعی و پنهان

آخرین باری که مشغول کاری بوده اید و زمان را از دست دادید کِی بوده است؟

یافتن استعداد های طبیعی می تواند امری دشوار باشد. برای من، دهها سال طول کشید تا در نوشتن خِبره شدم. هیچگاه تصور نمی کردم این مهارت را داشته باشم، مخصوصا زمانیکه در دبیرستان با معدل C فارق التحصیل شدم. اما امروز در جایگاهی هستم که محتوای تولیدی من میلیون ها بازدید کننده دارد. مانند بسیاری از دیگر افراد، کشف استعدادهای طبیعی برای هر فردی دشوار است. به همین علت، من از پیشنهاد متخصصان در این زمینه برای کشف و علاوه بر آن، استفاده از استعداد های طبیعی استفاده می کنم. Doug Wilks که یک استعدادیاب است StrengthsLaunche را پایه گذاری کرد. او سه نکته در رابطه با کشف استعدادها را با ما در میان می گذارد که به شرح زیر هستند:

  1. چه چیزی شما را بعنوان یک کودک به هیجان می آورد؟

دو دقیقه زمان بگذارید و خاطرات هیجان انگیز کودکی خود را به یاد آورید. چه چیزی آن لحظات را به یادماندنی و هیجان انگیز می کرد؟ نقاط مشترک در تمامی این خاطرات چه عواملی بودند؟ آیا در 9 سالگی حس رقابتی داشتید؟ ممکن است به فوتبال علاقه مند بودید و هر روز با شوق و ذوق ورزش می کردید. همیشه با عجله به سمت زمین می رفتید و شروع به فوتبال بازی کردن می کردید. یا اینکه از کار کردن بر روی پروژه های زمان دار و رقابتی لذت می بردید. دوستان شما نیز از حضور شما در گروه لذت می بردند. همیشه می توانستید گروه خود را از سطح 2 به سطح اول برسانید و فرصت ها را کشف کنید.

وقتی به این خاطرات فکر می کنید، فعالیت هایی که در بزرگسالی شما را به هیجان می آورند را نیز در نظر بگیرید. ممکن است در حال حاضر نیز به شدت رقابتی باشید و در زمینۀ کاری خود یا در کسب و کارتان رقابت کنید. ممکن است اکنون نیز به پروژه های پیچیده و استراتژیک علاقه مند باشید. در واقع به این امر بیاندیشید که چرا برخی فعالیت ها برای شما هیجان انگیز تر هستند و از انجام آنها لذت می برید. چرا در برخی فعالیت ها قوی تر عمل می کنید؟ اگر آزمون StrengthsFinder 2.0  را انجام دهید، متوجه می شوید که تم استعداد وجود دارد که الگویی تکرار شونده از تفکر، احساس، و رفتار فرد می باشد که می تواند بصورت فعال بکار گرفته شود. درک استعداد های منحصر بفرد شما پاسخ سوالات را در اختیار شما قرار می دهد. استعداد های شما نشان می دهند چرا در هر زمان انتخاب های بخصوصی را انجام داده ایدو فعالیت هایی را بر فعالیت های دیگر ترجیح داده اید. در واقع تنها 1 در 33 میلیون شانس وجود دارد که 5 استعداد برتر شما با فرد دیگر یکسان باشد.

بنابراین، آنچه در کودکی شما را به هیجان می آورد شبیه به همان چیزی است که در بزرگسالی شما را جذب می کند. در واقع شما از همان “تم های استعداد” استفاده می کنید، رقابت و استراتژی. آنچه امروز شما را به هیجان می آورد دقیقا همان چیزی است که 20 یا 30 سال قبل برایتان جالب بود. سعی کنید راه هایی را برای استفاده از همان استعدادها بکار گیرید. خاطرات کودکی شما داستان هایی قدرتمند هستند که استعدادهای شما و شیوۀ استفاده از آنها را نمایان می کنند.

  1. فراموش کردن زمان

تصور کنید ساعت 9 صبح شنبه است. تعطیل هستید. هیچ بازی فوتبالی، برنامۀ تلویزیونی، و یا مسابقاتی برگزار نمی شود. وقت شما در کل روز آزاد است. مشغول به انجام فعالیت مورد علاقه خود می شوید. این فعالیت ممکن است نواختن گیتار و یا حتی نوشتن یک رمان و یا هر فعالیت دیگری باشد. این فعالیت شما را به هیجان می آورد. فکر، ذهن، بدن، و خلاقیت شما بکار می افتد. شما زمان را از دست می دهید. قبل از اینکه متوجه شوید، ساعت 12.30 می شود و اصلا متوجه گذر زمان نمی شوید. سعی کنید تمامی این لحظات را در نظر بگیرید. شما در اینجام این فعالیت، در واقع در حال تجربۀ احساس جدیدی هستید که شما را به هیجان می آورد. این استعداد شماست.

  1. به انجام چه کاری علاقه مند هستید؟

ذوق و شوق انجام چه کاری در شما وجود دارد؟ هیچ زمانی برای انجام آن مناسب تر از لحظۀ اکنون نیست. آیا عاشق نوشتن هستید؟ بسیار خوب. یک وبلاگ ایجاد کنید. آیا هنرهای دستی دارید؟ بسیار خوب. چند طرح ایجاد کنید و آنها را در وبسایت Etsy به فروش برسانید. آیا حتی تصور ملاقات و ارتباط داشتن با افراد مختلف احساس خوشحالی در شما بوجود می آورد؟ عالی است. در شهر خودتان قرار ملاقاتی با دوستان ترتیب دهید.

آیا از این سه گزینه لذت بردید؟ بهتر. سعی کنید قرار ملاقات ماهانه ای با بلاگرهای حرفه ای ترتیب دهید. در حالت ایده آل، هر فردی می تواند روزانه از نقاط قوت خود استفاده کند. متاسفانه، این امر برای بسیاری از افراد رخ نمی دهد. 63 درصد از کارمندان در سراسر دنیا به شغلشان علاقه مند نیستند و تنها 24 درصد از شغلشان رضایت دارند. با اینکه دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد، یکی از اصلی ترین عوامل این است که کارمندان بصورت روزانه از استعدادهای طبیعی خود بهره نمی برند. به این موضوع بیاندیشید. در واقع، عقاب های می توانند بین 75 تا 125 مایل در روز پرواز کنند. فیل های وحشی می تواند در روز تا 50 مایل راه بروند. اگر عقاب و فیل در یک قفس زندانی شوند، نمی توانند بصورتی که در طبیعت زندگی می کردند، باشند.

به همین صورت، میلیون ها کارمند نمی توانند کاری که به آن علاقه دارند را بصورت روزانه انجام دهند. شما به چه کاری علاقه مند هستید؟ اگر در موقعیتی هستید که از استعدادهای خود بهره نمی برید، درک این موضوع می تواند ناراحت کننده باشد. خوشبختانه، زندگی مانند یک سفر است و به یک روز ختم نمی شود. راه کوچکی برای دنبال کردن استعدادها و علایق خود پیدا کنید. در انجام آن فعالیت غرق شوید، و در روزهای شنبه زمان را از دست بدهید. به دنبال کاری که به آن علاقه دارید بروید و سعی کنید از استعدادهای طبیعی خود در محل کارتان بهره ببرید.

به این مقاله امتیاز دهید.
توسط |2019-06-30T08:33:11+00:00ژوئن 30th, 2019|استعدادیابی|

درج دیدگاه