در حال بارگذاری...
عکاسی صنعتی و تبلیغاتی2019-01-08T12:09:18+00:00

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

چرا به عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نیاز داریم؟

عکاسی صنعتی مانند عکاسی فشن، فریبنده و مانند عکاسی خیابانی، ساده نیست. اما بسیار جالب، مهم و چالش برانگیز است.

از نظر مفهومی، عکاسی صنعتی به عکاسی کردن از تجهیزات، محصولات، ماشین‌آلات و گاها عکاسی از دفتر و کارخانه، کارگران، کارمندان و مقامات یک شرکت اطلاق می‌شود. با این حال در بیشتر اوقات، سوژه‌های اصلی، محصولات و تولیدات شرکت هستند.

یکی از دلایلی که شرکت‌ها از عکاسی صنعتی و تبلیغاتی استفاده می‌کنند، نیاز به داشتن یک وب سایت خوب است. این وب سایت در واقع ویترین محصولات و خدمات آنهاست. مطمئنا این عکس‌ها می‌تواند در قالب کاتالوگ، بروشور و پوستر نیز چاپ شود. اما حضور قدرتمند در دنیای مجازی، برای رشد شرکت‌ها در جامعه مجازی محور ما ضروری است. عکاسان صنعتی وظیفه زنده نگاه داشتن ویترین شرکت‌ها، با عکاسی از محصولات و خدمات آنها را دارند.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از طرلا و جواهرات

در دنیای کسب و کار امروز، هر عکس به اندازه هزار کلمه می‌ارزد. همه چیز، از وب سایت گرفته تا بروشور و تبلیغات تلویزیونی، برای رساندن پیام آن کسب و کار، نیاز به عکس‌های با کیفیت دارند. عکاسی صنعتی یکی از زمینه‌های تخصصی عکاسی است که به کسب و کارها اجازه می‌دهد با مشتریان خود تعامل کنند.

زمانی می­رسد که شرکت­‌ها و موسسات نیاز به عکس‌برداری از تجهیزات، ماشین­‌ها، ساختمان، و بسیاری چیزهای دیگر دارند. برای رسیدن به این هدف شرکت­‌ها باید با یک عکاس صنعتی همکاری کنند.

هر کسی با داشتن یک دوربین 16 مگاپیکسلی یا حتی یک DSLR نمی­‌تواند این کار را انجام دهد. عکاس صنعتی کسی است که زاویه‌ی‌ درست را بداند تا بتواند از همه‌ی قسمت­‌های یک محصول به‌طور جداگانه عکس بگیرد. این کار نیازمند مهارت یک عکاس چیره‌دست است، کسی­ که بداند چگونه تصویری صنعتی را بگیرد.

عکاسی صنعتی چه کمکی به فروش شما می‌کند؟

یک عکاس حرفه ای قادر است عکس‌هایی جذاب بگیرد. به طوری که همه چیز را از هر زاویه‌ای که میخواهید نمایش دهد. در این صورت هیچ سوالی برای فردی که به عکس نگاه می‌کند باقی نمی‌گذارد. او به تمام جزئیات توجه داشته و می‌تواند حس مشتریان را برای خرید محصول شما برانگیزد.

جدا از پوسترها و بروشورهای فیزیکی، عکس‌های خوب، تصویر حرفه‌ای برند شما را ارتقا می‌دهند. یک وب سایت که عکس‌های درجه یک و عالی از شرکت و خدمات آن را ارائه می‌دهد، به اعتبار آن شرکت نزد بیننده می‌افزاید. این موضوع می‌تواند به فروش محصولات یک شرکت بسیار کمک کند. 

یک متخصص می‌تواند عکس‌هایی بگیرد که جذاب باشند و حس نیاز مشتری به محصول را در تصاویر ایجاد کند. باید چشمانی داشته باشد که جزییات از آنها مخفی نماند و از هر ماشین و وسیله کسب و کار، یک چیز جالب در عکس ها ایجاد کند. بدین معنا که عکس‌ها باید بیشتر شبیه یک اثر هنری باشند تا فقط یک سری عکس های خاص.

نتیجه‌گیری:

شما برای ارتقای تصویر حرفه‌ای خود نزد مشتریان و مخاطبان، ناگزیر هستید که از عکسهای جذاب استفاده کنید. امروزه مردم بیش از هر زمان دیگری به محتوای بصری و زیبایی آن اهمیت می‌دهند. همچنین بیش از هر زمان دیگری مشغول جستجو در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی هستند. اگر شما کاری در این زمینه نکنید، رقبای شما گوی سبقت را ربوده و در تولید محتوای بصری باکیفیت، از شما جلو خواهند زد.

پس بهتر است تصویر حرفه‌ای برند خود را ارتقا دهید تا در این بازار رقابتی، از دیگران عقب نمانید.

بدین ترتیب برای یک عکس صنعتی حرفه‌ای علاوه بر دانش و آگاهی عکاس صنعتی و تسلط او بر تکنیک های عکاسی صنعتی، همواره عامل بسیار اثرگذار بر کیفیت عکس صنعتی خروجی، تجهیزات اوست. ما هرگز نمیتوانیم با یک دوربین و یک فلاش از یک دست مبلمان چیده شده در یک خانه عکاسی صنعتی کنیم. برای چنین صحنه ای به یک تصویربردار باتجربه و کاربلد نیاز است تا بتواند با طراحی نورپردازی، حال و هوایی خاص به عکس صنعتی مورد نظر خود بدهد و برای این مهم نیز نیاز به منابع نوری گوناگون دارد تا بتواند نور صحنه را یکنواخت کرده و از تیرگی و روشنی‌های ناخواسته دوری کند. همین طور نیاز به یک لنز واید مشهود است و البته بنا به کیفیت مد نظر یک دوربین حرفه‌ای نیز برای تهیه این عکس صنعتی نقش اصلی را ایفا میکند، که این دوربین میتواند یک دوربین فول فریم باشد و یا در سطح بسیار حرفه ای یک دوربین قطع متوسط (مدیوم فرمت). شاید بدانید که قیمت تجهیزات مورد استفاده در صحنه‌ای که شرح داده شد گاه با یک اتومبیل شاسی بلند آخرین مدل برابری میکند!!! حال اگر مقصودمان از عکاسی صنعتی بین این مبلمان، تنها یک مبل یک نفره باشد، پس باید لنزی داشته باشیم که نمای بسته تری را برای ما ثبت کند که بدین منظور می بایست از یک لنز نرمال و یا لنز واید استفاده کنیم و یا اگر عکاسی صنعتی از بافت مبل نیز نیاز باشد، پس جای یک لنز ماکرو در میان تجهیزات ما نمیتواند خالی باشد و این بدین معنی است که در میان تجهیزات عکاسی صنعتی ما میبایست حداقل سه لنز حرفه‌ای و با کیفیت وجود داشته باشد که تنها همین سه لنز تقریبا هم سطح یک خودروی سواری قیمت دارد .

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

برای استفاده از خدمات عکاسی صنعتی ایران بیزینس کلینیک، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

02188402918

پر کردن فرم تماس

ما در ایران بیزینس کلینیک چه کمکی به شما می‌کنیم؟

ما در ایران بیزینس کلینیک با استفاده از تیم عکاسی ماهر خود، عکاسی از محصولات و خدمات شما را به بهترین نحو انجام خواهیم داد تا تبدیل به نگین انگشتر صنف خود شوید. همچنین در صورت استفاده از پکیج کامل تبلیغاتی (عکاسی صنعتی، طراحی و چاپ کاتالوگ، بروشور و …، طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ) هویت و روح بصری یکسانی به تبلیغات خود خواهید بخشید.