دیجیتال مارکتینگ2018-10-11T08:44:38+00:00

دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال، یا دیجیتال مارکتینگ از زیر مجموعه های مدیریت بازاریابی و مدیریت تبلیغات بوده اما با توجه به رشد و توسعه بسیار سریع فناوری اطلاعات و افزایش چشمگیر استفاده کنندگان از اینترنت و موبایل های هوشمند، امروزه به عنوان مهارت مستقل مورد توجه قرار می گیرد و جالب آن است که این روند سرعت باعث می شود تا تکنیکهای دیجیتال مارکتینگ نیز ظرف مدت کوتاهی تغییر کرده و عدم مطالعه روزانه و استفاده از تکنیکهای برتر، کارایی لازم را از کسب و کارها می گیرد. اگرچه تعریف دقیقی از دیجیتال مارکتینگ نمی توان داشت اما شاید بتوان آنرا مجموعه همه ابزارها و فعالیت هایی دانست که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال شامل وب، اینترنت، موبایل و سایر نرم افزارهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند.
از مزایای دیجیتال مارکتینگ می توان دسترسی سریع به مخاطب هدف، قابلیت بهبود سیستم‌ها در زمان کوتاه، امکانات متنوع تبلیغاتی، قابلیت انتخاب مخاطب هدف بر اساس مکان، جنسیت، شغل ، تحصیلات و …، آنالیز دقیق مخاطبان و بسیاری عوامل دیگر را برشمرد.
اگر بخواهیم آینده بازارهای دنیا را مجسم کنیم کافیست به این جمله دقت کنیم که ” اگر در کسب و کار خود از بازاریابی دیجیتال استفاده نکنید، انگار کاری را شروع کرده ولی آنرا از مشتریان مخفی نگه می دارید” و یا جایی که جک ولش می گوید: “اگر می خواهید جنازه ای را قایم کنید، بهترین محل صفحه دوم گوگل است”.
با نگاهی به بزرگترین کسب و کارها در دنیا و حتی ایران متوجه می شویم که کارهای آنلاین درآمدهای بی نظیری دارند و بسیاری از آنها بجز نرم افزار و بازاریابی دیجیتال، اموال و سرمایه در گردش بزرگی ندارند. بعنون مثال UBER یا SNAP ارائه دهنده خدمات جابجایی مسافرین هستند بدون آنکه حتی یک ماشین داشته باشند، AMAZON یا BAMILO از بزرگترین بازارهای دنیا و ایران هستند در حالیکه هیچ جنسی در انبار خود ندارند و کالایشان را تامین و تولیدکنندگان تهیه و توزیع می نمایند.
آمار دیگری می گوید که در هر دقیقه سیصد ساعت ویدئو در یوتیوب آپلود می شود و روزانه ۵ میلیارد ویدئو در یوتیوب دیده می شود یا تعداد کسانی که در شبکه اینستاگرام هستند بیش از ۲ میلیارد نفر می باشند. ۶ میلیارد جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی دارند، پس با این تفاصیل و با توجه به نیاز شدید مدیریت زمان، آینده بازارهای جهانی را تنها می توان در فضای مجازی دید.
هر کسب و کاری اینک نیازمند داشتن یک وب سایت است، یک وب سایت که توسط یک تیم حرفه ای درست شده باشد چرا که در زمان جستجو، شما باید در رتبه های اول قرار بگیرید. دیجیتال مارکتینگ بخش های متعدد و گسترده ای دارد، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) ، بازاریابی محتوا (Content Marketing) ، شبکه های اجتماعی، استراتژهای محتوا، تبلیغات کلیکی (PPC) ، اینفلوئنسر مارکتینگ، تبلیغات بنری، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی موبایل، تولید محتوا، بازاریابی ویروسی دیجیتال، تبلیغات هدفمند دیجیتال، بازاریابی ویدئویی، بازاریابی درونگرا را می توان بخش هایی از دیجیتال مارکتینگ دانست.
یک کسب و کار خوب بایستی دارایی های دیجیتال خود را کامل و کاملتر کند و با توجه به نوع کار، کیفیتی مناسب از تاکتیک های موثر و هدفمند را تدارک ببیند و همواره باید این نکته مدنظر باشد که با توجه به سرعت بالای تکنولوژی، تغییرات بسیار زود اتفاق افتاده و هر لحظه تکنیک ها و روش های جدیدی برای عرضه بهتر و بازاریابی مناسبتر عرضه می شوند که داشتن دانش کافی و مطالعه مستمر راه را بر توسعه کار شما هموار می کند.
ما در ایران بیزینس کلینیک همواره سعی کرده ایم تا به مشتریان خود کمک کنیم تا بهترین و مناسب ترین روش های دیجیتال مارکتینگ را نشان داده و هدف ما ارتقاء کیفیت و توسعه کسب و کار شماست.