در حال بارگذاری...
دیجیتال مارکتینگ2019-01-08T09:38:05+00:00

دیجیتال مارکتینگ

تعریفی ساده از دیجیتال مارکتینگ…

بازاریابی دیجیتال، یا دیجیتال مارکتینگ از زیر مجموعه های مدیریت بازاریابی و مدیریت تبلیغات بوده؛ اما با توجه به رشد و توسعه بسیار سریع فناوری اطلاعات و افزایش چشمگیر استفاده کنندگان از اینترنت و موبایل های هوشمند، امروزه به عنوان مهارت مستقل مورد توجه قرار می گیرد. جالب آن است که این روند سرعت باعث می شود تا تکنیکهای دیجیتال مارکتینگ نیز ظرف مدت کوتاهی تغییر کرده و عدم مطالعه روزانه و استفاده از تکنیکهای برتر، کارآیی لازم را از کسب و کارها می گیرد.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

اگرچه تعریف دقیقی از دیجیتال مارکتینگ نمی توان داشت اما شاید بتوان آنرا مجموعه همه ابزارها و فعالیت هایی دانست که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال شامل وب، اینترنت، موبایل و سایر نرم افزارهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند.

از مزایای دیجیتال مارکتینگ می توان دسترسی سریع به مخاطب هدف، قابلیت بهبود سیستم‌ها در زمان کوتاه، امکانات متنوع تبلیغاتی، قابلیت انتخاب مخاطب هدف بر اساس مکان، جنسیت، شغل ، تحصیلات و …، آنالیز دقیق مخاطبان و بسیاری عوامل دیگر را برشمرد.

اگر بخواهیم آینده بازارهای دنیا را مجسم کنیم کافیست به این جمله دقت کنیم که ” اگر در کسب و کار خود از بازاریابی دیجیتال استفاده نکنید، انگار کاری را شروع کرده ولی آنرا از مشتریان مخفی نگه می دارید” و یا جایی که جک ولش می گوید: “اگر می خواهید جنازه ای را قایم کنید، بهترین محل صفحه دوم گوگل است”.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ چیست؟

می‌توانید مقاله‌‎ای مفصل در مورد اهمیت دیجیتال مارکتینگ را در اینجا بخوانید. اما به طور خیلی خلاصه بر اساس تحقیقی که در دنیا و بیش از 5000 شرکت بزرگ انجام گرفته، نتایج زیر به دست آمده است:

1- 34% کسب و کارها در سال 2016 از قبل یک برنامه داخلی دیجیتال مارکتینگ داشته اند.

2- 72% بازاریابان باور دارند که بازاریابی سنتی دیگر به تنهایی کافی نیست و دیجیتال مارکتینگ می‌تواند موجب افزایش 40% ای درآمد شرکت‌ها تا پایان سال 2018 شود.

3- بیش از 80% کسب و کارها بودجه دیجیتال مارکتینگ خود را افزایش خواهند داد؛ تا حدی که ممکن است از بودجه بخش IT آنها نیز بیشتر شود.

با این آمار و ارقام، می‌توان به اهمیت دیجیتال مارکتینگ، بیش از پیش پی برد.

نتیجه‌گیری:

هر کسب و کاری اینک نیازمند داشتن یک وب سایت است. یک وب سایت که توسط یک تیم حرفه ای طراحی شده باشد. محتوای مناسبی روی آن قرار گرفته باشد. استراتژی‌های مناسب برای بروزرسانی وبسایت درنظر گرفته شده باشد. و در یک کلام، سایتی قوی و با سئوی عالی باشد. چرا که در زمان جستجو، شما باید در رتبه‌های اول قرار بگیرید.

دیجیتال مارکتینگ بخش های متعدد و گسترده‌ای دارد: بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) ، بازاریابی محتوا (Content Marketing) ، شبکه‌های اجتماعی، استراتژی‌های تولید محتوا، تبلیغات کلیکی (PPC)، اینفلوئنسر مارکتینگ، تبلیغات بنری، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی موبایلی، بروزرسانی محتوا، بازاریابی ویروسی دیجیتال، تبلیغات هدفمند دیجیتال، بازاریابی ویدئویی، بازاریابی درونگرا و بسیاری موارد دیگر را می‌توان بخش‌هایی از دیجیتال مارکتینگ دانست.

یک کسب و کار خوب بایستی دارایی‌های دیجیتال خود را کامل و کاملتر کند و با توجه به نوع کار، کیفیتی مناسب از تاکتیک‌های موثر و هدفمند را تدارک ببیند. همواره باید این نکته مدنظر باشد که با توجه به سرعت بالای تکنولوژی، تغییرات بسیار زود اتفاق افتاده و هر لحظه تکنیک‌ها و روش‌های جدیدی برای کسب نتیجه بهتر و بازاریابی مناسبتر عرضه می‌شوند. در این راستا، داشتن دانش کافی و مطالعه مستمر و همچنین داشتن یک مشاور خوب و قابل اعتماد، راه را برای توسعه کسب و کار شما هموار می‌کند.

ابزارهای سئو

ما در ایران بیزینس کلینیک چه کمکی به شما می‌کنیم؟

ما در ایران بیزینس کلینیک همواره سعی کرده‌ایم به مشتریان خود کمک کنیم تا بهترین و مناسب‎ترین روش‎های دیجیتال مارکتینگ را بر اساس حوزه کسب و کارشان داشته باشند. ارائه کلیه خدمات از طراحی و بهینه‌سازی وبسایت و سئو گرفته تا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین به صورت هدفمند، پکیج خدماتی کاملی است که در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم.