آموزش مهارت‌ها2018-10-11T08:47:42+00:00

آموزش مهارت‌ها

افزایش رقابت، پیشرفت سریع تکنولوژی و ارتباطات عصرنوین سبب ایجاد رشدی بی‌‌سابقه و شتاب‌آلود در جهان شده است. چنانچه افرادی که در شهر‌های بزرگ زندگی می‌کنند، گذشت زمان را بسیار کمتر احساس می‌کنند زیرا سرعت زندگی بسیار بالاست و همین مسئله فعالیت در حوزه‌های مختلف شغلی و حتی زندگی شخصی افراد را با چالش‌های زیادی روبه‌رو کرده است.
همچنین سرعت تبادل اطلاعات چنان بالاست که کوچکترین اتفاقات در هرگوشه و کنار زمین ، بلافاصله و در عرض چند ثانیه و یا حتی بصورت زنده در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شود که خود این سرعت ارتباطات و انتقال، بعضاً باعث استرس و هیجان شده و بر رفتارهای انسان در محل کار و زندگی تأثیر بسزایی دارد.
اما راه غلبه براین چالش‌ها آموزش ، توانمندسازی و ارتقای کیفی سطح مهارت‌های انسان است بطوری که امروزه داشتن دانش به تنهایی کافی نبوده و یک فارغ‌التحصیل دانشگاهی عموماً قادر به پیدا کردن شغل مناسب نیست و یا حتی بدون آموزش مهارت‌های زندگی و ارتباطات مؤثر ، زندگی نیز بسیار خسته‌کننده و مضطرب‌کننده می‌شود و این در حالیست که هنوز در هیچ رشتۀ تحصیلی در دانشگاه‌ها ، مهارت‌های زندگی نظیر توانایی تصمیم‌گیری، توانایی تفکر خلاق ، توانایی برقراری رابطه مؤثر ، روابط بین فردی سازگارانه ، توانی خودآگاهی و دیگرآگاهی ، همدلی و کنترل استرس و هیجان‌ها و ….. تدریس نمی‌شود . در حالیکه یک کودک در چند سال اول تولد خود معمولاً دارای موبایل و وسائل ارتباط اجتماعی است و دانش و اطلاعات لازم برای استفاده از تکنولوژی را براحتی فرا می‌گیرد.
چنانچه قبلاً اشاره شد ، آموزش مهارت علاوه بر آنکه در محیط کار باعث رشد و پیشرفت افراد می‌گردد ، بلکه باعث ارتقای سلامت روانی و جلوگیری از بسیاری از آسیب های اجتماعی می‌گردد.
در محیط‌های کاری داشتن سرمایه‌های انسانی ماهر و آموزش دیده باعث پیشرفت کسب و کار میشوند ، بارها دیده شده که به عنوان مثال یک شرکت دارویی جهت استخدام فروشنده ، از پزشکان عمومی استفاده می‌کند یعنی افرادی که دانش و شناخت دارویی دارند اما ممکن است که این افراد توانایی فروش نداشته باشند چرا که فروشندگی خود یک مهارت است که این شرکت برای رشد لازم است که فروشنده حرفه‌ای استخدام و محصولات خود را به آنان معرفی و بیاموزد .
برای اکثر ما معمولاً این اتفاق می‌افتد که در طول روز از چیزی مثل رانندگی بد ، اخلاق بد مدیران ، رفتارهای ناهنجار در محیط و … آزرده خاطر می‌شویم اما در آن لحظه واکنش نشان نداده و شاید تا ساعت‌ها و روزها این آزردگی خاطر ما را همراهی کرده و بالاخره یک جا خود را در قالب عصبانیت ، فریاد ، گریه و … نشان می‌دهد ، حال آنکه با آموزش می‌توانیم کلیه رفتارهای خود را کنترل و دلیل رفتارهای دیگران را نیز متوجه شویم .
ما در ایران بیزینس کلینیک به دوستان خود در قالب کلاس‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی کمک می‌کنیم تا تعدادی از مهارت‌های بسیار واجب جهت زندگی بهتر و کسب درآمد بیشتر ، ایجاد ارتباط مؤثر و شناسایی استعدادها ، توانمندیها ، شناخت شخصیت خود و دیگران و دلیل رفتارهای هر فرد را بطور کاملاً علمی و در قالب کارگاه‌های عملی آموزش داده و افراد پس از گذراندن این دوره‌ها ، تغییرات شگفت‌انگیزی را در زندگی شخصی و کاری خود احساس می‌کنند . از جمله دوره‌های مهارتی می‌توان شخصیت‌شناسی ، رفتارشناسی و تحلیل رفتار ، توانمندی‌یابی ، هوش عاطفی و کنترل هیجان ، مهارت در بازی زندگی ، اصول و پایه بازاریابی ، استراتژی بازاریابی ، برندینگ ، برند شخصی ، کوچینگ مدیران و هنرمندان ، فروش مقدماتی ، فروش حرفه‌ای ، دیجیتال مارکتینگ ، اصول موفقیت در شبکه‌های اجتماعی ، کمپین‌های تبلیغاتی ، تفکر خلاق ، تکنیک‌های طراحی لوگو و پوستر ، هویت بصری، ترفندهای تبلیغات ، فاینانس و منابع آن برای شرکت‌ها و استارت آپ‌‌‌‌ها ، مهارت‌های پول‌ساز ، کهن الگوها ، گرافیک مقدماتی و پیشرفته را نام برد.